[pro_ad_display_adzone id=”31515″]

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

0

اقامت آلمان

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

این روز ها سوال های زیادی در زمینه ثبت شرکت و اقامت آلمان پرسیده می شود که گاها با اطلاعات ناقص افراد قدم در مسیری می گذارند که زندگی آنها به چالش کشیده می شود .

با توجه به اینکه در این ارتباط سوالات زیادی پرسیده می شود لازم می دانیم قویا توصیه کنیم قبل از هر اقدامی از مشاوره درست استفاده نمایید و بعد اقدام به هزینه کردن کنید.

گروه بازرگانی ایران و آلمان – بی هاو کو باعث مباهات خود می داند کلیه تجارب خود را در این زمینه در اختیار علاقمندان قرار دهد .

جهت تنظیم وقت مشاوره شما می توانید با یکی از دفاتر ما در ایران و آلمان هماهنگی بعمل آورید

تماس با بی هاو کو در تهران  

در نظر داریم جهت راهنمایی کلیه علاقمندان چند سطری را متذکر شویم :

۱- ثبت شرکت در آلمان الزاما به اقامت منتهی نمی شود ! اگر غیر از این شنیده اید بهتر است کمی بیشتر تحقیق کنید .

اقامت از طریق ثبت شرکت برای کسی آسان است که در ایران دارای سابقه کاری مفید و قابل اثبات داشته باشد و همچنین شرکت فعال و معتبری باشد .

اگر شما داری شرکت فعال  (در هر زمینه شغلی) هستین امکان دفاع از اقامت خود را دارید .

۲- اقامت آلمان خریدنی نیست .

عده ای به تصور اینکه برای ثبت شرکت هزینه می کنند اقامت خود را بدلیل شنیده های نادرست بدیهی می دانند. باید تذکر دهیم اقامت آلمان خریدنی نیست بلکه دفاع کردنی است !

به این معنی که فرد باید ثابت کند با توجه به سوابق و تجربه بیزنسی خود می تواند شرکت تازه تاسیس خود در آلمان را به سود دهی برساند و موفق باشد و موفقیت او در راستای منافع ملی آلمان و کمک به رفع نیاز های ایالتی که در آن شرکت ثبت می شود باشد .

۳- تصمیم گیری در مورد اقامت آلمان به عهده مسیولین شهری است که در آن شرکت به ثبت می رسد !

این بدین معناست که ممکن است درخواست اقامت شما در یک شهر رد شود و در یک شهر پذیرفته شود پس در انتخاب شهری که در آن شرکت ثبت می کنید دقت بعمل آورید .

۴- مراقب تبلیغات تجاری باشید !

بعضا در اینترنت و شبکه های اجتماعی تبلیغات زیادی در زمینه اقامت آلمان دیده می شود. و البته با نوید های بسیار عالی از طرف وکلا …

لازم می دانیم متذکر شویم هیچ وکیلی نمی تواند تعهد اقامت به شما بدهد چون در اختیار او نیست و کارش غیر قانونی است ! و متاسفانه وکلای ایرانی حاضر در آلمان برای تبلیغ خود هر گونه صحبتی و تعهد شفاهی در این زمینه می کنند ولی در قالب قرارداد همه چیز به نفع وکیل است و او دستمزد بالای خود را دریافت کرده است .

بهتر است قبل از اقدام به هزینه و قدم برداشتن در مسیر ثبت شرکت ببینید آیا شرایط تجاری و مدارک کافی جهت دفاع از اقامت خود دارید بعد در این مسیر قدم بردارید .

با مدارک کامل و قوی  ( مدارک مورد نیاز اقامت سرمایه گذاری )  شما می توانید به راحتی از اقامت خود دفاع کنید . حتی بدون وکیل !

پیشنهاد می کنیم برای انتخاب وکیل دقت لازم  را بعمل آورید و به عقل و منطق خود هم احترام بگذارید.

۵- خلاقیت در بیزنس و نو آوری 

آلمان به ایده های نو و قابل اجرا خیلی اهمیت می دهند و اگر شما بعد از دریافت اقامت و شروع کار شرکت نیاز به حمایت داشتید کمک های دولتی و بانکی شما را حمایت خواهد کرد .

البته مهم ترین نکته در این است شما ابتدا باید شرایط قوی خود را در بیزنس موفق به اثبات برسانید و به واسط آن اقامت دریافت کنید بعد از آن ایده نو رو مطرح کنید .

این موضوع در جواب دوستانی است که در شروع انتظار دارند آلمان روی پروژه های آنها سرمایه گذاری نماید !

برای جذب سرمایه گذار خارجی به خصوص سرمایه گذار آلمانی گروه بازرگانی ایران و آلمان – بی هاو کو مشاور و همراه شما در ایران و آلمان خواهد بود .

۶- اقامت آلمان از طریق خرید آپارتمان 

در آلمان چنین قانونی وجود ندارد و هیچ کس با خرید خانه اقامت بدست نمی آورد !

بر خلاف گفته برخی از تبلیغات اینترنتی و ماهواره ای

بطور خلاصه افرادی که در این مسیر پیشنهاد می دهند از ترفند های ظریفی در مسیر کار خود استفاده می کنند که جلوه کاملا قانونی داشته باشد .

عموما به این ترتیب که آنها در قالب شرکت انبوه ساز در المان شرکت ثبت کرده اند بعد آپارتمانی که به مشتری با شعار اقامت می فروشند در اصل فروش بخشی از سهام شرکت خوشان هست و شما نه تنها صاحب خانه شدین بلکه سهام دار هم شدین !

بدون اینکه خبر داشته باشین !

بله شما مدارک قانونی منزل یا آپارتمان رو دارید – قابل استعلام و قانونی –

در عمل چطور اتفاق می افتد :

شما عموما دو برابر قیمت واقعی آپارتمان بدلیل گرفتن اقامت هزینه می کنید !

شما ۵۰ درصد در ایران ریالی پرداخت می کنید و ۵۰ درصد در آلمان به یورو !

در آلمان مدارک آپارتمان دریافت می کنید . اقامت اوکی می شود و ویزای ۵ ساله عموما صادر می شود .

به ظاهر همه چیز عالی است .

بعد از ۵ سال شما برای تمدید اقامت یا درخواست اقامت دایم اقدام می کنید .

به شما گفته می شود که باید تسویه حساب مالیاتی بیاورید از شرکتی که سهام دارید . !

شما اظهار بی اطلاعی می کنید . بعد به وکیل مراجعه می کنید . و بعد متوجه می شوید شرکتی که به شما آپارتمان فروخته دیگر وجود خارجی ندارد و کلی بدهی مالیاتی که شما سهامدارش هستین ! و اینجاست که مشکلات جدی بعد از گذشت سالها آسودگی خودش را نشان می دهد .

و اینجاست که فرد متوجه می شود نهتنها در خرید آپارتمان تحقیق نکرده و گران خرید کرده است ! بلکه به دلیل عدم اطلاع از زبان آلمانی هر چیزی رو امضا کرده است . به نوعی سند بدهی !

پس کلیه هموطنان لطفا مراقب باشید در دام این ترفند قدیمی باشید. البته در آلمان شرایط خیلی سخت مونیتور می شود و راه فعالیت اینگونه شرکت ها ساده نیست ولی در بقیه کشور های اروپایی هستند هموطنانی که آسیب دیده اند از این روش .


در این صفحه سعی می شود دایما مطالب و سوالات شما که می تواند برای عموم قابل استفاده باشد مطرح گردد

پیشنهادات و انتقادات سازنده شما ما را در ارایه خدمات و اطلاع رسانی یاری خواهد کرد .

به امید سربلندی و افتخار همه مدیران ایرانی در بازارهای جهانی

گروه بازرگانی ایران و آلمان – بی هاو کو 

Share.

About Author

Leave A Reply