[pro_ad_display_adzone id=”31515″]

انتخاب شهر هامبورگ به عنوان دومین شهر اروپایی برای اجرای طرح آزمایشی شبکه فوق العاده سریع 5G

0

شهر هامبورگ برای آزمایش شبکه فوق العاده سریع 5G که باید تا سال 2020 در دسترس همگان باشد، انتخاب شده است. طی چند هفته آینده، شرکت Telecom، فرآیند نصب آنتن برای شروع پروسه آزمایش را آغاز خواهد نمود.

به نقل از روزنامه Hamburg Abendblatt، اتحادیه اروپا 7.7 میلیون یورو برای این پروژه سرمایه گذاری کرده است و انتظار می رود که سرویس جدید 5G تا 10 برابر سریعتر از سرویس فعلی باشد و امکان دانلود تا 10 گیگ در هر ثانیه را فراهم نماید.
به گزارش بی هاو کو به نقل از مجله خبری The Local آلمان، شهرهای متعدد اروپایی درخواست کمک مالی کرده اند، اما تنها ونیز و هامبورگ موفق شدند. در ونیز کاربرد خدمات برای توریست ها آزمایش می شود؛ در حالی که از بندر 7.200 هکتاری در هامبورگ برای آزمایش عملکرد این سرویس استفاده خواهد شد.
در حال حاضر کارهای ابتدایی در دومین شهر بزرگ آلمان صورت می گیرد و طی هفته های آتی یک میله انتقال به برج تلویزیونی هاینریش هرتز (Heinrich-Hertz) متصل خواهد شد.
سرعت شبکه به این معنی است که عملکرد کلیدی بندر، مانند شبکه های نورپردازی، تخلیه ها و حمل و نقل کانتینر همگی می توانند از طریق تلفن همراه کنترل شوند.
به گفته جانس مایر، مدیر عامل اداره بندرگاه هامبورگ، در گفتگو با روزنامه Hamburg Abendblatt، «این امر گامی بزرگ در توسعه دیجیتال است و یک بار دیگر این واقعیت را خاطر نشان می کند که بندر هامبورگ پیشگام فناوری های پیشرفته است».
از مزایای این شبکه این است که بر خلاف فیبرهای نوری، کابل کشی نمی خواهد؛ چراکه فرستنده ها به طور مستقیم به شبکه همراه Telecom متصل هستند. این پروژه در راستای هماهنگی با شرکت مخابرات و تلفن همراه نوکیا می باشد، اما Telekom مدیریت آن را بر عهده دارد.

پروسه آزمایش تا ژوئن 2019 ادامه خواهد داشت و در سال 2020 برای استفاده عمومی در سراسر کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این شبکه فوق العاده سریع حتی می تواند در اتومبیل های اتوماتیک بدون راننده نیز مورد استفاده قرار گیرد.

برای آگاهی از آخرین رویداد آلمان، به بخش اخبار اقتصادی آلمان مراجعه نمایید.

منبع
https://www.thelocal.de/20170928/futuristic-5g-being-tested-in-hamburg-port

Share.

About Author

Leave A Reply