[pro_ad_display_adzone id=”31515″]

ایران بازار کالاهای آماده خارجی نیست

0

به گزارش بخش خبری گروه بازرگانی ایران و آلمان به نقل از خبرگزاری تسنیم ایران از کالاهای آماده خارجی استقبال نمی‌کند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: ایران بازار کالاهای آماده خارجی نیست و این فرصت برای هیچ کشوری فراهم نمی‌شود اما آمادگی لازم برای پذیرش سرمایه‌گذاران و جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی داریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهدی جهانگیری در نشست مشترک اعضای اتاق بازرگانی ایران و هیئت آلمانی با اعلام این خبر اظهار کرد: اتفاقی که در دیپلماسی ایران افتاده اتفاقی کم نظیر به حساب می‌آید و حقانیت ایران را در حوزه دیپلماسی نشان می‌دهد.

وی افزود: در دوره تحریم‌های ظالمانه علیه کشور ما فعالان بخش خصوصی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کشور ما برخوردار نبودند اما بعد از توافق هسته‌ای کشورهای متعددی در قالب هیئت‌های سیاسی و اقتصادی به ایران سفر کرده و از بازار جذاب ایران برای سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند.

جهانگیری گفت: در این دوران ما علاقه‌مند هستیم که همکاری‌ها و تولیدات مشترکی را ایجاد کنیم که هم‌افزایی لازم را داشته باشد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: ایران بازار خوبی برای کالاهای خارجی نیست و برای هیچ کشوری این فرصت فراهم نمی‌شود که کالای آماده خود را به ایران صادر کند اما آمادگی لازم برای پذیرش سرمایه‌گذاران و سرمایه‌های خارجی داریم.

جهانگیری گفت: آلمان یکی از کشورهای قدرتمند در حوزه اتحادیه اروپا است و اقتصاد آن بویژه در حوزه صنعت زبانزد است. حجم مبادلات اقتصادی دو کشور قبل از تحریم‌ها قابل توجه بوده اما این رقم در حال حاضر به 2.5 میلیارد دلار کاهش یافته است.

وی یادآور شد: در فاصله‌های زمانی 2002 تا 2006 آلمان سرمایه‌گذاری خارجی مناسبی بویژه در بخش‌های پتروشیمی، تجهیزات، قطعات داشت همچنین ایران نیز کالاهای سنتی مانند فرش و پسته را با مرکزیت آلمان به دیگر کشورها صادر می‌کرد که امیدواریم این روابط دوباره احیا شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: اتاق بازرگانی با فعال کردن ستاد پساتحریم شرایطی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی راه‌اندازی کرده است تا در این زمینه مشاوره و پاسخگویی لازم صورت گیرد.

وی در پایان گفت: اعزام دومین مرتبه هیئت تجاری از کشور آلمان به ایران نشان دهنده عزم و اراده این کشور برای سرمایه‌گذاری در کشورما است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
http://www.tasnimnews.com/fa/news/878095

Share.

About Author

Leave A Reply