[pro_ad_display_adzone id=”31515″]

حضور دوباره خودروهای فولکس واگن در ایران

0

فولکس واگن، غول خودروسازی آلمانی، در نتیجه لغو تحریم های اقتصادی، بعد از 17 سال بار دیگر به بازار ایران ورود می یابد.

به گزارش بی هاو کو به نقل از مجله خبری The Local، این شرکت سازنده ی برندهای فولکس واگن، پورشه، اسکودا و سئات اعلام کرده است که فروش خودروهای خود را در ایران از ماه اوت و پس از امضای قرارداد با وارد کننده داخلی، ماموت خودرو، آغاز خواهد کرد.
به گفته آندرس سوادت جنسن، مدیر پروژه بازار ایران در فولکس واگن، «برند فولکس واگن با بازگشت به ایران، نقطه خالی دیگری در نقشه جهانی خودرو را پر می کند».
به گفته این شرکت خودروسازی، این قرارداد در ابتدا مدل های Tiguan و Passat VW را پوشش می دهد «تا نیازهای بازار فعلی درک شود، برند مارک فولکس واگن در ایران جایگاه خود را بیابد و فن آوری های مدرن آلمانی به ایرانیان ارائه گردد.
فولکس واگن اولین بار در دهه 1950 فروش ماشین ها را در ایران آغاز کرد، اما در سال 2000 به دلیل مقررات تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی، از بازار ایران خارج شد.
طبق برآورد دولت ایران، هر ساله حدود 3 میلیون ثبت نام جدید در بازار خودروهای سواری واجد شرایط خواهد بود. این رقم در حال حاضر یک میلیون در سال است.
فولکس واگن یک روز پس ازآنکه شرکت بزرگ انرژی توتال فرانسه، به عنوان اولین شرکت اروپایی که بعد از گذشت بیش از یک دهه فشارهای آمریکا را نادیده گرفته و یک قرارداد چند میلیارد دلاری با ایران منعقد کرده است، خبر ورود خودروهای فولکس واگن به ایران را اعلام کرده است.

جهت آگاهی از جدیدترین اخبار آلمان به بخش اخبار اقتصادی آلمان مراجعه کنید.

منبع
https://www.thelocal.de/20170704/volkswagen

Share.

About Author

Leave A Reply