[pro_ad_display_adzone id=”31515″]

دانشگاه های آلمانی با شهرت جهانی

0

طبق رتبه بندی های معتبر جهانی، در حال حاضر شش مورد از دانشگاه های آلمانی جزو 100 دانشگاه معتبر در جهان قرار دارد.

به گزارش بی هاو کو به نقل از مجله خبری The Local آلمان، دانشگاه مونیخ از سایر موسسات آموزش عالی پیشی گرفته و در این رتبه بندی جهانی به عنوان 42مین دانشگاه مشهور جهان می باشد. اما با این حال جایگاه مدرسه مونیخ در مقایسه با سال گذشته دو پله کاهش داشته است.
موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه استنفورد همچون سال 2016 میلادی به ترتیب در صدر لیست قرار دارند. دانشگاه های آمریکا به طور کلی در لیست غلبه داشته اند و در مجموع 42 جایگاه را از آن خود کرده اند. از دیگر موسسات آلمانی موجود در لیست رتبه بندی، دانشگاه هایدلبرگ و دانشگاه هومبولت برلین بهترین عملکرد را داشتند و هر دو در بین رتبه های 51 و 60 قرار دارند.
دانشگاه آزاد برلین خود را به عنوان معتبر ترین دانشگاه در بین رتبه های 61 تا 70 در جهان قرار داده است؛ در حالی که دانشگاه فنی مونیخ جایگاه خود را از سطح 51 تا 60 در سال گذشته به 61 تا 70 در سال جاری رسانده است.
دانشگاه RWTH آخن آخرین دانشگاه آلمانی است که در بین 100 دانشگاه برتر قرار گرفته است و در میان 91 تا 100 مین دانشگاه های معتبر به شمار می رود.
به نقل از مجله آموزش عالی تایمز، THE، «این نتایج بر اساس عملکرد بهبود یافته آلمان در رتبه بندی بهترین دانشگاه ها در جهان است. با این وجود، آلمان باید نسبت به جایگاه رو به افزایش موسسات آسیایی که به دنبال نام آوری در سطح جهانی هستند، آگاه باشد،…».
این رتبه بندی بر اساس بررسی 10،566 دانشگاه در 137 کشور جهان است که در بین ماه های ژانویه و مارس انجام شده است.

منبع
https://www.thelocal.de/20170614/these-are-the-german-universities-with-the-best-global-reputation

گروه بازرگانی ایران و آلمان- بی هاو کو

Share.

About Author

Leave A Reply