[pro_ad_display_adzone id=”31515″]

درخواست روادید در سفارت آلمان

0

به گزارش گروه بازرگانی ایران و آلمان -بی هاو کو به استناد از سایت رسمی سفارت آلمان اطلاعات مرتبط با درخواست روادید در سفارت آلمان

درخواست روادید در سفارت آلمان

حیطه مسئولیت
سفارت آلمان در تهران هنگامی مسئول درخواست روادید شماست که:
شما دارای ملیتی باشید که برای کشورهای حوزه شنگن نیاز به روادید داشته باشید و
محل سکونت ثابت شما در ایران باشد. هنگامی محل سکونت ثابت شما در ایران است که شواهد نشان دهند که قصد دارید حد اقل مدت 6 ماه در آنجا سکونت داشته باشید (به عنوان مثال به عنوان دانشجو، شاغل و غیره). سفارت در مورد ایرانیانی که محل سکونت ثابت آن ها در خارج از ایران باشد، مسئولیتی ندارد. در موارد نامشخص، لطفا مدارکی ارائه دهید که نشان دهند محل سکونت ثابت شما در ایران است.
خطر کلاهبرداری
افرادی که خارج از محدوده سفارت شما را خطاب می کنند و در ازای پول، وعده تسهیل کردن مراحل درخواست روادید را به شما می دهند، پرسنل سفارت نیستند و به هیچ عنوان ارتباطی با سفارت ندارند. سفارت، همچنین شما را از گرفتن وقت مصاحبه از طریق آژانس های مسافرتی و «آژانس های تهیه ویزا» جدا بر حذر می دارد.
رسیدگی به تقاضای روادید ملی ممکن است هفته ها تا ماه ها به طول انجامد. شما می توانید با رعایت موارد مذکور در برگه های راهنما و ارائه مدارک کامل به سفارت، روند رسیدگی را تسهیل و تسریع نمایید. مدارکی که درخواست نشده و از طرق دیگر ارسال می شوند مورد بررسی قرار نخواهند گرفت. لطفا مدارک را به همان ترتیبی که در برگه راهنما ذکر شده قرار دهید.

مصاحبه شخصی به هنگام درخواست روادید همواره الزامی است، این قاعده در مورد کودکان زیر سن قانونی نیز صدق می کند.
درب ورودی بخش روادید

در درب ورودی بخش روادید، بازرسی امنیتی انجام می شود. پرسنل امنیتی، شما را در مورد این که چه اشیائی خطرناک هستند و اجازه همراه بردن به ساختمان را ندارند، آگاه می کنند. تلفن های همراه، به دلایل امنیتی، در محوطه سفارت در صندوق های امانات قرار داده می شوند.
باجه

پرسش هایی که در باجه ازشما به عمل می آیند و مدارکی که باید ارائه دهید، در جهت تصمیم گیری صحیح در مورد درخواست روادید شماست. لطفا به پرسش ها بطور کامل و بر مبنای واقعیت پاسخ دهید. تمامی مدارک و اسنادی را که جهت درخواست ویزا به همراه دارید، بطور کامل به باجه تحویل دهید.
لطفا توجه داشته باشید که همکاران شاغل در باجه در مورد درخواست روادید تصمیم گیری نمی کنند. تصمیم گیری در مورد درخواست روادید شما در هر صورت، به عهده همکاران آلمانی وزرات امور خارجه آلمان می باشد.
پس از ارائه درخواست روادید گذرنامه تان را پس می گیرید. پس از پرداخت هزینه به صندوق، برگه ای دریافت می کنید که حاوی شماره بارکد شخصی شماست. این شماره بطور مکرر لازم می شود – بدون این شماره بارکد، درخواست شما قابل شناسایی نخواهد بود. لطفا این برگه را تا پایان رسیدگی به درخواست روادید نگاه دارید وشماره بارکد را درمورد هر پرسش مربوطه از سفارت، ذکر نمایید.

تحویل متعاقب مدارک

درصورتیکه در برخی موراد، مسائلی مجهول باقی بمانند، ممکن است از شما خواسته شود مدارک دیگری را ارائه دهید. اسنادی که ممکن است در برخی موارد استثنا برای برخی درخواست های تکی لازم شوند، می توانند هر روز بین ساعت 10:00 تا 11:30 و بدون وقت قبلی به سفارت تحویل داده شوند.
در صورتیکه از شما خواسته شود مدارکی را متعاقبا ارائه دهید، لطفا دقت نمایید که شماره بارکد بصورت خوانا و روشن بر روی مدارک نوشته شده باشد. مدارکی که بدون درخواست و یا بدون شماره بارکد تحویل داده شوند، به درخواست روادید در سفارت آلمان شما اضافه نشده و مورد بررسی و رسیدگی قرار نخواهند گرفت.
ممکن است این مورد هم پیش آید که ادارات مسئول در آلمان، در زمانی دیرتر، به اطلاعات دیگر نیاز داشته باشند یا مصاحبه دیگری در سفارت الزامی باشد. در چنین حالتی، بطور تلفنی به اطلاع شما رسیده خواهد شد.

درخواست روادید در سفارت آلمان و محل تحویل مدارک ، واقع در خیایان فردوسی، پلاک 324، صندوق پستی شماره 179 – 11365 در تهران – ایران مسئول این کار می باشد.

برگرفته از سایت رسمی سفارت آلمان

tehran.diplo.de

گروه بازرگانی ایران و آلمان – بی هاو کو

Share.

About Author

Leave A Reply