[pro_ad_display_adzone id=”31515″]

سیل انتقال بانک ها از لندن به فرانکفورت آلمان

0

سهام بزرگترین بانک وام دهنده آلمانی، دویچه بانک، نبض بازار را به دست گرفت. این اتفاق پس از گزارش خبرگزاری بلومبرگ نیوز از انتقال فعالیت های بانکی سرمایه گذاری از لندن به مرکز فرانکفورت به دنبال برگزیت رخ داده است.

سهام این بانک 1.04 درصد به تجارت افزوده است که 16.53 یورو (18.78 دلار) بوده است.
به گزارش بلومبرگ نیوز، با اشاره به منابع نامشخص، برنامه های بانک دویچه برای «انتقال بخش بزرگی از دارایی های تجاری و سرمایه گذاری بانکی که در حال حاضر در لندن توقیف شده اند» را طی 18 ماه آینده به فرانکفورت منتقل نماید.
به گزارش بی هاو کو به نقل از مجله خبری The Local آلمان، بر اساس نتیجه مذاکرات بین بروکسل و لندن در رابطه با تجارت آینده خود از پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در 2019، این تصمیم توانست توسعه یابد.
اکثر 9000 کارمند بانک در بریتانیا – حدود یک از هر 10 نفر از 98،000 نفر در سراسر جهان – در لندن به عنوان بزرگترین مرکز بانک های خارجی در انگلستان، مستقر هستند.
یکی از منابع مالی فرانکفورت که خواسته بود ناشناس باقی بماند، به خبرگزاری فرانسه گفته است که «اخبار به لحاظ محتوا و جهت تعجب آور نیستند، حتی اگر دامنه و نوع فعالیت های مرتبط با آن بزرگ باشد».
سیلوی ماتات، عضو هیئت مدیره بانک دویچه، در ماه آوریل اظهار داشت که هزاران شغل بانکی بعد از برگزیت در اتحادیه اروپا ایجاد خواهد شد.
بریتانیا بعد از خروج از اتحادیه اروپا در معرض خطر از دست دادن «گذرنامه ای» است که شرکت های مالی برای تعامل با مشتریان در سایر نقاط اتحادیه اروپا از آن استفاده می کردند؛ در نتیجه ممکن است در آینده لازم باشد تا کارکنانی که در تماس مستقیم با مشتریان هستند، در قلمرو اتحادیه اروپا باشند.
مشاغل دیگر نیز باید برای پیشبرد کسب و کاری که پایگاه آن باید در حوزه اتحادیه اروپا باشد، عمل کنند؛ به عنوان مثال پایگاه فعالیت کارکنان مدیریت خطر باید در اتحادیه اروپا باشد، تا درخواست های ناظران بانکی عملی شود.
دویچه بانک پس از تماس خبرگزاری فرانسه، AFP، از اظهار نظر خودداری کرد.
چندین بانک دیگر، به ویژه موسسات آسیایی، اخیرا اعلام کرده اند که آنها می توانند مقر اروپایی خود را از لندن به فرانکفورت منتقل کنند.
جان کریان، مدیر اجرایی سهام دویچه، در گفتگو با روزنامه هفتگی Die Zeit، اعلام کرده است که بانک سودهی در این سال را پیش بینی می کند.

جهت آگاهی از جدیدترین اخبار آلمان به بخش اخبار اقتصادی آلمان مراجعه کنید.

منبع
https://www.thelocal.de/20170706/brexit-deutsche-bank-shares-gain-ditching-london-for-frankfurt

Share.

About Author

Leave A Reply