[pro_ad_display_adzone id=”31515″]

نامه اعتراض (بررسی مجدد پرونده درخواست روادید)

0

تقاضا بررسی مجدد پرونده درخواست روادید

به گزارش گروه بازرگانی ایران و آلمان – بی هاو کو به استناد از سایت رسمی سفارت آلمان،در صورت رد روادید، یک برگه ابلاغیه رد درخواست روادید دریافت خواهید نمود که دلایل در آن ذکر شده اند. ممکن است بخواهید دلایل رد را با ارائه متعاقب مدارک و توضیحات دیگر برطرف نمائید. در چنین مواردی می توانید شخصاً و یا از طریق فردی که از سوی شما وکالت دارد به رد درخواست روادید اعتراض و تقاضا بررسی مجدد پرونده درخواست روادید را داشته باشید.

نامه ای تنظیم نموده و در آن شرح دهید که به چه دلیل قصد دارید نسبت به رد درخواست اعتراض نمائید.
نامه اعتراض در خصوص روادیدهای بلند مدت می بایست:
1) ظرف یک ماه پس از رد درخواست
2) با ذکر کامل نام و نام خانوادگی متقاضی، تاریخ تولد و بارکد شش رقمی (به عنوان مثال 616161)
3) به صورت کتبی و به زبان انگلیسی و یا آلمانی و
4) با امضاء شخص متقاضی
خطاب به سفارت نگاشته شود.

نامه می بایست حتی الامکان با دقت بالا به دلایل رد درخواست بپردازد و آنها را از صحت ساقط و یا تشریح نماید. مدارک درخواستی را می توان از طریق پست الکترونیک، پست و یا مستقیماً به سفارت تحویل داد. اصولاً نیازی به حضور مجدد شخص متقاضی در سفارت نمی باشد.

عکس را بزرگ کنید
اعتراض از طریق فردی که وکالت دارد (از جمله وکیل دادگستری) نیز قابل انجام است، در این صورت باید وکالتنامه در ابتدای روند اعتراض ارائه گردد. وکالتنامه نیز می بایست مانند نامه اعتراض، توسط شخص متقاضی امضاء شده باشد.
در صورت امکان صدور روادید مقتضی پس از اتمام روند اعتراض، برای مصاحبه مجدد جهت صدور روادید به سفارت دعوت خواهید شد. در غیر این صورت نامه ای (ابلاغیه اعتراض) دریافت خواهید نمود، که در آن دلایل رد درخواست و پابرجا بودن آنها به تفصیل شرح داده شده است. بر علیه ابلاغیه اعتراض می توان ظرف یک ماه پس از اعلام، نزد دادگاه اداری برلین شکایت نمود.
سفارت آلمان در تهران تلاش می کند امکان ارائه درخواست روادید برای متقاضیان زیادی را فراهم نماید و در این راستا از تمام ظرفیت خود استفاده می کند. از این رو ممکن است بررسی اعتراض چندین هفته تا چند ماه زمان ببرد. لطفاً از پیگیری صرف نظر نمائید. در صورت نیاز سفارت به مدارک بیشتر جهت بررسی اعتراض، با شما تماس گرفته خواهد شد. در صورتی که قصد انتظار جهت بررسی اعتراض خود را ندارید، پیشنهاد می گردد درخواست روادید جدیدی به همراه مدارک کامل ارائه نمائید.

گروه بازرگانی ایران و آلمان

منبع : سفارت آلمان

tehran.diplo.de

Share.

About Author

Leave A Reply