[pro_ad_display_adzone id=”31515″]

هکرهای بانکی آلمان بیش از 1 میلیون یورو به جیب زدند

0

هکرهای بانکی در آلمان با ترفندی جدید دست به کلاهبرداری گسترده ای از مشتریان زده اند. به گزارش سایت sueddeutsche مبالغی که هکرهای آلمانی توانسته اند به جیب بزنند به بیش از یک میلیون یورو می رسد. آنها با یافتن یک حفره ی امنیتی در سیستم بانکی آلمان، از مشتریان، کدی را برای تایید انجام تراکنش درخواست می کردند.

در سیستم امنیتی mTan در بانکداری آنلاین آلمان، مشتریان پس از اینکه تمامی اطلاعات برای انجام تراکنش را وارد کردند، کدی به موبایل آنها ارسال می شود و آنها با وارد کردن کد بصورت دستی در سایت، انجام تراکنش را تایید می کنند. این روش امنیتی برای اطمینان از این موضوع است که تنها دارندگان حساب می توانند انتقال وجه یا هر نوع تراکنش دیگری بصورت اینترنتی را انجام دهند.

در روش mTan دو سیستم جداگانه یعنی اینترنت و موبایل در کار بوده، و در این میان کاربر هم بطور دستی کدی را وارد می کند. بنابراین بنظر می آید که این راهکار امنیتی از اطمینان بالایی برخوردار است، اما وقوع دو موج هک شدن سیستم بانکی در پاییز 2013 و تابستان 2014، امنیت سیستم بانکی در آلمان را زیر سوال برد.

اما موج جدید کلاهبرداری، بیشتر مشتریان موبایل بانک دویچه بانک آلمان Deutsche Telekom را هدف قرار داده است.

کلاهبرداران ابتدا با هک کردن کامپیوترهای مشتریان بانک و نصب نرم افزاری در سیستم آنها، رمزهای حساب بانکی را به دست می آورند. سپس آنها با بعنوان فروشنده‌ی سیم کارت با تلکام تماس گرفته و درخواست صدور سیم کارت جدید با شماره‌ی مشتری را می نمایند. با این روش، هکرها حساب بانکی اینترنتی و پیامکهای سیم کارت مشتری را در دست گرفته و اقدام به کلاهبرداری می نمایند.

 

تهیه و تنظیم: گروه بازرگانی ایران و آلمان

منبع: http://www.thelocal.de/20151021/online-banking-scammers-bypass-text-codes

 

جهت آشنائی با زمان برگزاری نمایشگاه های ایران و  آلمان و بدست آوردن اطلاعات نمایشگاهی شما بهترین مکان را انتخاب نموده اید. بی هاو کو جامع ترین مرجع اطلاع رسانی در زمینه فهرست نمایشگاه های ایران و فهرست نمایشگاه های آلمان در ایران می باشد.

درصورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر دارید درخواست خود را از طریق ایمیل support@bhowco.ir برای ما ارسال نمائید. کارشناسان ما در اسرع وقت به سوالات شما به طور رایگان پاسخ خواهند داد.

[quote bcolor=”#e5e5e5″ bgcolor=”#f9f9f9″]”بی هاو کو” از اینکه این نوشته را در شبکه های اجتماعی خود در لینک های پائین برچسبهای هر مطلب ، به اشتراک می گذارید بسیار سپاسگزار می باشد.[/quote]
Share.

About Author

Leave A Reply