[pro_ad_display_adzone id=”31515″]

ویزای آلمان

0
ویزای آلمان

طبق معاهده ی شنگن 1985 شهروندان کلیه ی کشورهای عضو این معاهده می توانند بدون داشتن ویزا به تمام کشورهای حوزه ی سیاسی شینگن سفر کنند. نکته ای که در اینجا حائز اهمیت بوده تاثیر این معاهده بر سایر کشورهای جهان به خصوص کشورهای آسیایی و آمریکایی است. از این لحاظ کلیه ی کشورهای غیر شینگ را می توان به دو دسته تقسیم کرد: 1- کشورهایی که ورود و خروج اتباع آنها با حوزه ی سیاسی شینگن به ویزا نیاز ندارد ( آمریکا، کانادا، ژاپن و …) 2- کشورهایی که ورود و خروج اتباع آنها به کشورهای حوزه ی سیاسی شینگن نیاز به اخذ ویزا از سفارتخانه های مربوطه دارد. (ایران، پاکستان، ترکنستان و….) طبق این معاهده کلیه ی کشورهای خارج از پیمان شینگن می توانند با اخذ این ویزا تا سقف زمانی معینی (3 ماه) در کشورهای حوزه ی شینگن حضور داشته باشند ولی با این پیش فرض که به هیچ وجه اجازه ی کار (حتی در حد مترجم) را نخواهند داشت. لازم به ذکر است که ویزای شنگن صرفا یک یک ویزای توریستی بوده و برای کسانی که قصد ادامه تحصیل و یا اقامت در آلمان رادارند بسته به هدف آنها از سفر به آلمان انواع مختلفی از ویزا برای آنها تدارک دیده شده است. ویزای آلمان در کل به ده گروه تقسیم بندی می شود.

1- ویزای شینگن (توریستی، ویزیت)

2- ویزای یادگیری زبان آلمانی

3- ویزای جست و جوی کار

4- ویزای بیزنس و کسب و کار

5- ویزای ترانزیت فرودگاهی

6- ویزای کار

7- ویزای علمی جهت محققین و دانشمندان

8- ویزای کارآموزی

9- ویزای درمانی

10- ویرای نمایشگاهی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آلمان

به طور کلی اخذ ویزا از هر کشوری تابع قوانین داخلی آن کشور بوده و این مورد حتی در مورد ویزای شنگن نیز صادق است. با این وجود تمامی ویزاها شامل یک سری شرایط عمومی هستند که در تمامی این ویزاها مشترک است. پرکردن دقیق برگه ی اخذ ویزا، عکس مناسب و بیمه ی مسافرتی از جمله ی این شرایط هستند. چنانچه خواستار پذیرش ویزای آلمان در کوتاه ترین زمان ممکن هستید توصیه می کنیم که حتما ملزومات زیر را تهیه نمایید:

مدارک مورد نیاز ویزای آلمان

ملزومات مورد نیاز جهت بیمه ی درمانی آلمان

ملزومات عکس جهت اخذ ویزای آلمان

ملزومات پاس پورت جهت اخذ ویزای آلمان

هزینه های ویزای آلمان به طور کلی بسته به نوع ویزا متفاوت بوده و این نکته را هم به یاد داشته باشید که با اخذ هر یک از این ویزاها شخص قادر به سیاحت در کل اروپا خواهد بود

به طور کلی فرآیند اخذ ویزای آلمان شامل یک سری مراحل و اصطلاحا سلسه مراتبی است که آگاهی از این شرایط طبیعتا سبب تسریع در فرآیند اخذ ویزا خواهد شد.

برای دانلود ویزای آلمان (شنگن) اینجا را کلیک کنید.

 

Share.

About Author

Leave A Reply